Топ сортів лохини за їхніми смаковими якостями!

Топ сортів лохини за їхніми смаковими якостями⬇️🫐

•Ранній сорт «Дюк»,який плодоносить з кінця червня до кінця липня.
Сорт було виведено у штаті Нью-Джерсі у 1980-х роках.
Великі, округлі, ягідки високої якості, формуються великими гронами, що можете побачити на фото наших кущів.
Ягоди цього сорту мають ніжно-солодкий смак і соковиту консистенцію.
Ягідки відмінно транспортуються і зберігаються в свіжому вигляді, довше ніж більшість інших різновидів лохини.

•Нельсон — сорт, котрий цвіте одночасно з раннім сортом Дюк, проте дозрівати він починає в серпні, значно пізніше за свого побратима.
Ягоди сорту Нельсон мають солодкий смак з легкою ноткою кислинки. Їх середні розміри 18 - 20 мм.
Лохина довго висить на гілках, не схильна до обпадання. Плоди витримують тривале зберігання і транспортування.

•Блюкроп - середньостиглий сорт лохини!
Його ягоди синього кольору з блакитним нальотом, середнього та великого розміру, діаметром від 16 до 22 мм, бувають округлої, а також трохи плескатої форми, м'якоть має щільну структуру.
При дотриманні температурного режиму вони надзвичайно добре зберігаються, а також відмінно транспортуються і придатні до заморожування.
На смак ягідки солодкі, інколи можуть мати невелику нотку терпкості або приємний кислуватий присмак.

•Чандлер - це один з сортів, які мають найбільш крупні плоди. Його часто називають: «Ягода, як 5 копійок»Ароматні, соковиті, ягоди блакитного кольору з яскравим, десертним смаком, які дозрівають протягом серпня і початку вересня.

•Еліот це сорт котрий бере свій початок, аж з 1948 року, особливістю якого є пізнє дозрівання (з початку вересня і до середини жовтня) та довготривале збереження в морозильних камерах до 12 тижнів. Для промислової посадки став широко застосовуватися з 1973р.

Світло блакитні плоди вагою від 2 до 6 грам мають соковиту, щільну м'якоть і солодкий смак з кислуватим відтінком, який навіть нагадує чорницю.
Пізні сорти особливо відрізняються насиченим смаком і крупноплідністю.
Несприйнятлива ця ягода і до плодової гнилі.
Прямостоячі кущі досягають 2-х метрів висоти, розлогі, з врожайністю до 8 кілограм з рослини.

Правильна посадка саджанців лохини

Інформаційна стаття про сорт "Блюкроп"

Історія виведення:
Лохина високоросла “Блюкроп” – це абсолютний ветеран серед сортів, який було виведено (за різними даними) з 1915 по 1934 рр. в США групою американських біологів, ботаніків та селекціонерів в результаті схрещування таких різновидів лохини як GM-37 (Jersey x Pioneer) x CU-5 (Stanley x June). В масовий продаж “Блюкроп” поступив (виходячи з даних різних джерел) з 1941 по 1952 рр. з того часу по сьогоднішній день сорт впевнено зберігає за собою статус найвідомішого сорту не тільки в США, а також в Європі та країнах СНД. Станом на сьогодення сорт став еталоном в вирощуванні лохини та складає основну частку насаджень в багатьох фермерських господарствах по всьому світу.
Опис:
Кущ лохини сорту “Блюкроп” високорослий, пагони спрямовані вгору, в висоту досягає від 160 до 200 см, в ширину від 100 до 165 см. У міру зростання пагони куща сильно розгалужуються та загущуються. Тому потрібне регулярне обов’язкове підстригання тонких та слабких гілочок, які негативно вплинуть на майбутній урожай.
Листя у сорту темно-зелені з характерним глянсовим блиском, середнього розміру, строгої овальної - довгастої, загостреної форми.
Цвіт білого або блідо-рожевого забарвлення, в довжину досягає до 1 см. В період цвітіння (кінець травня початок червня), квіти зібрані у суцвіття від 5 до 10 шт., розташовані на кінцях пагонів. “Блюкроп” – самозапильний різновид лохини, для підвищення якості врожаю рекомендується посадка спільно з саджанцями інших сортів. Також слід помітити, що поданий сорт також являється вельми хорошою медоносною рослиною, яка притягує велику кількість бджіл та джмелів.
Сорт відрізняється від своїх братів надзвичайно високим рівнем врожайності, який в залежності від віку саджанця може давати від 4 до 9 кг. з куща.
Саме тому даний сорт є одним з найцінніших сортів лохини, який використовують як для аматорського вирощування, так і для промислового у всьому світі.
Період дозрівання та плодоношення середньостиглого сорту “Блюкроп” досить розтягнутий та неодночасний, в залежності від погодних умов з середини липня до кінця першої декади серпня.
Ягоди насиченого синього кольору, з яскраво вираженим світло – блакитним восковим нальотом, зібрані в невеликі, вільні, довгі кисті, які поміж гілок прогинаються до землі, що полегшує збір.
Плоди в основному стандартного розміру, досягають в діаметрі від 10 до 20 мм., пружні, злегка сплющеної форми. Завдяки щільній шкірці з рівномірним восковим нальотом ягоди “Блюкропа” мають високий рівень транспортабельності, добре зберігаються, не мнуться та не розтріскуються в погану погоду на плантації.
Надзвичайно висока якість плодів, дозволяє проводити ручний та механічний збір врожаю.
М’якоть світло – зеленого забарвлення, ароматна, та соковита має стандартний, приємний, солодкуватий смак, який доповнює невелика терпкість. Ягоди даного сорту підходять для заморожування, різноманітних видів переробки, для виготовлення джемів та напитків, їх також широко використовують в кулінарії, косметичній та фармацевтичній галузях.
Сорт лохини “Блюкроп” відрізняється стійкістю до хвороби, не боїться посухи, а також зимових, весняних морозів. Кущ може витримувати морози до -34 ° C, а цвіт до -7 ° C .
Також слід помітити що кущ не любить застою лишньої вологи, та потребує в період плодоношення регулярного поливу.
Сорт не вибагливий до ґрунту та його родючості, чутливий тільки до рівня Ph. ґрунту.
Коренева система у ґрунт проникає на глибину 30-40 см. “Блюкропу” для успішного росту і розкриття всього закладеного в ньому потенціалу, потрібне дотримання необхідного рівня кислотності ґрунту - Ph. 4,5 і нижче.
Ідеальний варіант садити саджанці в кислий торф чи ґрунт. Також вони добре будуть рости в торфовищах і в змішаному ґрунті з хвої, кори, торфу, листя та піску.
На нашій ягідній фермі “IF Berry”, ми також вирощуємо сорт лохини високорослої “Блюкроп”, котрий ви зможете замовити та придбати через наш сайт, через соціальні мережі Facebook та Instagram, а також за телефонами 066 210 10 10 або 068 168 96 58.

  Вирощування лохини на домашніх та промислових господарствах

  Вибір місця для посадки

Чорниця високоросла може вирощуватися як на торфяних грунтах верхового типу, так і у помірно родючих або навіть легких мінеральних грунтах.Лохина має велику потребу води в період зростання, тому рівень грунтових вод має бути високим(приблизно 40-60см

Ця рослина пускає коріння неглибоко, тому необхідно дотримуватися відповідних правил. Передусім необхідна висока вологість грунту, і достатня повітропроникність його верхнього шару. Хороші умови для зростання створює високий вміст гумусу в грунті.

Вирощування лохини на слабких грунтах вимагає підживлення додатковими органічними речовинами та збільшення видатків на зрошення. Щільні родючі грунти необнідно послабити,це полегшить проникнення корнів в грунт.Для цього можна використовувати тирсу.

Ділянка призначена під посадку лохини                                                                                                                                                                                                                                                                                 Детальніше

 

Короткий опис сортів лохини високорослої

Використання сортових ресурсів лохини є однією з найважливіших ланок сільськогосподарсього виробництва,та являється основою соціально-економічного розвитку держави.Найефективнішим та економічно вигідним шляхом для цього,є впровадження нових сортів,цього виду рослин та подальше їх розведення,відповідно до умов грунтово-кліматичних зон їх вирощування.

На сьогодні в Україні кульвуються багато сортів чорниці високорослої.Вирощування лохини найбільш перспективне на кислих землях ,осушених болотах і вироблених торфовищах Карпатського регіону та Полісся.

Вимоги до вирощування лохини:

Детальніше

 

Лохина-ягода здоров'я та довголіття

З давніх часів лохина відома як смачна, корисна і ароматна ягода – справжній дар природи. Але не тільки насолоду смаком дарує лохина – корисні властивості ягоди цінні не менше. Притаманні лохині корисні властивості використовуються в народній і традиційній медицині, а також в дієтології.

Детальніше

 

Переваги та складові чорниці високорослої

Особливе місце серед нетрадиційних культур, займає родина Вересових - лохина, брусниця, журавлина та чорниця. Вони займають чільне місце у садівництві завдяки великій кількості  активних речовин у своїх плодах:глюкозидів,каротиноїдів,дубильних речовин,органічних кислот та цукрів.Завдяки цьому ягоди цих культур мають певні лікувальні властивості.

Детальніше